LBR iiwa ręka w rękę z pracownikiem

| Wydarzenia

Na potrzeby zautomatyzowanego klejenia w procesie montażu końcowego w przemyśle motoryzacyjnym firma Dürr AG stworzyła moduły robotów z lekkimi robotami przemysłowymi o wysokiej czułości LBR iiwa firmy KUKA, które są w stanie współpracować z człowiekiem. Roboty te pomagają podnieść jakość wklejania m.in. osłon anteny GPS i zbiorników do karoserii, oszczędzać czas i obniżać koszty jednostkowe.

LBR iiwa ręka w rękę z pracownikiem

Precyzyjna spoina klejona dzięki siódmej osi robota LBR iiwa

Do zautomatyzowanego wklejania zbiornika w procesie montażu końcowego pracownik prowadzi zbiornik przy pomocy manipulatora na stół obrotowy i przekazuje do dalszej obróbki bezpośrednio robotowi. LBR iiwa nanosi precyzyjnie i równomiernie spoinę klejoną na zbiornik i kontroluje za pomocą czujników zlokalizowanych na głowicy aplikacyjnej idealną wysokość spoiny. Gdy lekki robot przemysłowy o wysokiej czułości zakończy swoją pracę, pracownik dopasowuje zbiornik na wyznaczonej pozycji do karoserii pojazdu.

LBR iiwa wykryje każdą usterkę podczas wkładania osłony anteny GPS

Podczas klejenia osłony anteny GPS pracownik ręcznie wkłada przedmiot do chwytaka robota, który zasysa go i prowadzi do dyszy klejącej zlokalizowanej na wieży aplikacyjnej. LBR iiwa podsuwa osłonę od dołu powoli do dyszy klejącej. Tam rozpoczyna się proces klejenia i nanoszona jest starannie warstwa kleju o odpowiedniej grubości, podczas gdy robot odsuwa się po torze. Na koniec pracownik ponownie odbiera osłonę w punkcie wyjścia i montuje ją w pojeździe.